pre 2 minuta 20: 13
Atalanta slavi u Rimu: Ederson i Zalevski doneli trijumf nad Lacijom
Klub iz Bergama pobedio na Olimpiku sa 2:0, Samardžić za goste igrao samo prvo poluvreme, a Ratkov za domaćine ušao u nastavku utakmice.
Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino
Trener Rome Klaudio Ranijeri potvrdio je da će se penzionisati na isteku sezone. Iskusni 73-godišnji stručnjak se vratio iz penzije na poziv "vučice", ali bez obzira na ishod sezone ne namerava više da stoji pored aut linije.
Ranijeri je trenerskim poslom počeo da se bavi davne 1986. godine, vodio Kaljari (u više navrata), Napoli, Fiorentinu, Valensiju, Atletiko Madrid, Parmu, Juventus, Romu (više puta), Inter, Monako, Lester, selekciju Grčke, Nant, Fulam, Sampdoriju i Votford.
Osvajao je Kup Italije i Superkup za Fiorentinom, Kup kralja, UEFA Intertoto kup i UEFA Superkup sa Valensijom, bio šampion sa Monakom i možda najveće dostignuće šampion Premijer lige sa Lesterom u sezoni 2012/13. godine.
U karijeri je vodio preko 1.400 utakmica...
Na prvi pogled, ostanak Darija Šarića u NBA ligi još jednu sezonu nije izgledao kao velika sportska vest. Nema velikog ugovora, nema statusa zvezde, nema garantovane uloge u rotaciji.
Giannis Antetokounmpo nije promenio dres do NBA trade deadlinea, ali je promenio dimenziju priče.
Ben Harburg je slavio nakon što je njegov fudbalski tim Al Kholood pobedio u spektakularnoj utakmici sa sedam golova i prvi put se plasirao u polufinale Kraljevog kupa.
Kada se zarade sportista iz Slovenije, Hrvatske, Srbije, BiH, Crne Gore i Severne Makedonije svedu na istu valutu, regionalna sportska hijerarhija prestaje biti stvar percepcije i postaje čista računica.
Tokom kratkog perioda Zimskih olimpijskih igara, vodeći brendovi ubrzano nastoje da ubede rekreativne skijaše kako im je, baš kao i njihovim idolima, potrebna najsavremenija oprema da bi uspeli na stazama.
06.01.2025 10: 07
Trijumfom u velikom gradskom derbiju nad ekipom Lacija trener Rome Klaudio Ranijeri postao je najuspešniji trener ovog tima u istoriji jednog od najvećih mečeva, ne samo u Italiji, nego i u Evropi.
02.12.2024 14: 31
Roma i Atalanta (20.45, TV Arena 2 Premium) zatvaraju 14. kolo Serije A.
22.11.2024 11: 30
Novi trener "vučice" susreće se sa problemima pred meč sa Napolijem.
14.11.2024 09: 04
Klaudio Ranijeri sinoć je sleteo u Rim a danas preuzima kormilo Rome.
pre 3 minuta 20: 13
Klub iz Bergama pobedio na Olimpiku sa 2:0, Samardžić za goste igrao samo prvo poluvreme, a Ratkov za domaćine ušao u nastavku utakmice.
pre 53 minuta 19: 23
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Železničar u Pančevu rezultatom 3:0 i nastavili trku za titulu, a šef stručnog štaba Dejan Stanković bio je zadovoljan učinkom kada je reč o rezultatu, ali ne i u potpunosti igrom svog tima.
pre 1 sat 19: 11
Klub iz Novog Sada uspeo da pobedi na Banovom Brdu sa 3:2.
pre 1 sat 18: 56
Na papiru ubedljivih 0:3. Na terenu – mnogo više borbe nego što rezultat sugeriše. Crvena zvezda je slavila protiv Železničara u Pančevu u utakmici 23. kola Superlige Srbije, ali je duel imao trenutke u kojima je domaćin mogao da zakomplikuje situaciju.
Ostavite komentar