pre 9 minuta 21: 20
Ništa od "večitog derbija" u nedelju: Partizan poražen u poslednjem kvartalu
Boriće se Partizan za treće mesto na Evroliginom "NextGen" kvalifikacionom turniru...
tanjug/(Andrea Bressanutti/LaPresse via AP)
U iščekivanju nedeljnih nastupa liderske Atalante i remijima zatrpanog Juventusa, danas će biti odigrana tri meča 17. kola Serije A, a najviše pažnje unapred privlači duel drugoplasiranog Napolija sa Đenovom (18.00, TV Arena 2 Premijum) i meč nešto slabije rangiranog Lacija (5) sa Lećeom (A2P).
Ekipa sa Sicilije ide na gostovanje posle pobede nad Udinezeom, te sa skorom od 11 trijumfa, dva nerešena ishoda i tri poraza od početka tekuće Serije A. Željna povratka u Evropu sledeće jeseni, što se u ovom trenutku čini kao dostižan cilj, jer zaostaje samo dva boda za vodećim timom iz Bergama.
I kao takva važi za favorita protiv rivala sa 13. mesta na tabeli, mada Đenovljani još od početka prošlog meseca nemaju poraz u SEA. Lacio se prosuo koliko je "dugačak" u prethodnoj rundi šampionata, ali se i Rimljanima na papiru daju veće šanse za trijumf nego Lećeu (14).
Još kada bi teorija uvek odgovarala praksi, jer ne b bilo ni prvi ni poslednji put da potcenjeni iznenade precenjene, mada je domaćin ovog meča sklon rezultatskim oscilacijama, pa ga je teško uhvatiti za "glavu i rep".
Serija A, 17. kolo
PETAK
Verona - Milan 0:1 (0:0)
/Rejnders 56/
SUBOTA
Torino - Bolonja 15.00 (AS1)
Đenova - Napoli 18.00 (A2P)
Leće - Lacio 20.45 (A2P)
NEDELJA
Roma - Parma 12.30 (A1P)
Venecija - Kaljari 15.00 (AS1)
Atalanta - Empoli 18.00 (A3P)
Monca - Juventus 20.45 (A1P)
PONEDELJAK
Fiorentina - Udineze 18.30 (A2P)
Inter - Komo 20.45 (A2P)
Vrednost NBA klubova snažno je porasla u poslednjih desetak godina, a prosečna vrednost franšize danas prelazi pet milijardi dolara.
Fabrizio Romano nije samo sportski novinar. On je danas jedan od najuticajnijih digitalnih novinara na svetu i verovatno najpoznatiji insider u fudbalskom biznisu.
Multi-club ownership (MCO) poslednjih godina postao je jedan od najvažnijih poslovnih modela u fudbalu. Ideja je relativno jednostavna: isti investitor, fond ili poslovna grupa kontroliše više klubova istovremeno, često u različitim ligama i državama. Umesto jednog kluba kao izolovane investicije, vlasnici grade mrežu klubova koji funkcionišu kao povezan sistem.
Formula 1 u 2026. ulazi kao proizvod koji istovremeno želi biti moderniji i kontrolisaniji: moderniji, jer nova pravila guraju sport prema elektrifikaciji, održivim gorivima i tehnologiji koju proizvođači mogu prodati kao relevantnu za drumsku industriju.
Jedan od najtrofejnijih sportista u istoriji srpskog sporta, Filip Filipović, gotovo dve decenije bio je simbol dominacije Srbije u bazenu. Danas, međutim, o vaterpolu govori iz drugačije perspektive.
14.01.2026 22: 42
Zadovoljni završavaju dan "nerazuri"...
14.01.2026 11: 05
Šampion dočekuje Parmu, a lider Serije A Inter ekipu Lećea u odloženim mečevima 16. kola.
04.01.2026 14: 39
Klub sa juga Italije još jednom pokazao da je najozbiljniji kandidat za odbranu titule u Seriji A.
04.01.2026 07: 53
"Lacijali" od 2022. godine ne znaju za neuspeh protiv šampiona Italije.
YouTube
pre 1h
YouTube
pre 1h
pre 32 minuta 20: 58
Borusija iz Dortmunda je priredila spektakularan preokret u 27. kolu Bundeslige i pred svojim navijačima savladala HSV sa 3:2, iako je na poluvremenu gubila sa 0:2.
pre 49 minuta 20: 41
Posle utakmice između Partizana i Mladosti iz Lučana koja je završena nerešenim rezultatom 1:1 u 28. kolu Superlige Srbije, trener Partizana, Srđan Blagojević, sumirao je utiske za TV Arenu Sport:
pre 1 sat 20: 28
Novo loše izdanje "parnog valjka" zbog kojeg je pao na treće mesto...
pre 1 sat 20: 24
Everton je odigrao jedan od najboljih mečeva sezone i na svom terenu ubedljivo savladao Čelsi sa 3:0 u 31. kolu Premijer lige, pa je pred svojim navijačima stigao do velike pobede u borbi za gornji deo tabele.
Ostavite komentar