Autor: Mateja Petković

23.04.2023 17:00
Samardžić briljirao u pobedi Udinezea: Gol i asistencija srpskog reprezentativca protiv Kremonezea Guliver/Ettore Griffoni/LiveMedia/DeFodi Images

Udineze je na svom terenu bio ubedljiv protiv Kremonezea 3:0 (3:0) u 31. kolu italijanske Serije A. Srpski reprezentativac, Lazar Samardžić, je upisao pogodak i asistenciju, te na taj način uništio nadu gostima za opstanak u eliti.

Odlično je domaćin otvorio utakmicu, pošto je već nakon nepuna dva minuta došao do prednosti. Sendi Lovrić je proigrao talentovanog Samardžića, koji se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Prednost je duplirana u 27. minutu, a u ulozi asistenta se našao Samardžić. On je uposlio Neuena Pereza, koji je potom savladao golmana Marka Karnesekija.

Konačan rezultat postavljen je u 36. minutu, pošto je već tada bilo jasno ko će uzeti sva tri boda. Jaka Bijol je asistirao za Isaka Saksesa, a on je reagovao u stilu pravog napadača i pogodio za konačnih 3:0.

U narednom kolu Udineze će gostovati Lećeu, dok će Kremoneze dočekati Veronu, ali će pre toga odmeriti snage sa Fiorentinom u okviru Kupa Italije.