23.04.2023 16:05
Lukaku najzad proradio: Inter prekinuo crnu seriju, Empoli nemoćan pred svojim navijačima Tanjug/Marco Bucco/LaPresse via AP

Fudbaleri Intera prekinuli su seriju neuspešnih rezultata, posle današnje pobede nad Empolijem 3:0 (0:0) u 31. kolu Serije A. Neroazuri vezali su četiri poraza i remi u domaćem prvenstvu, a do nova tri boda stigli su zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu.

Ovom pobedom, Inter je ujedno prestigao Milan na petom mestu tabele, gde sada ima 54 boda, jedan više od gradskog rivala, koga danas od 18 sati (Arena 3 Premium) očekuje okršaj sa Lećeom na San Siru.

Što se tiče susreta sa Empolijem, nakon prvih 45 minuta bez golova, monotoniju je prekinuo Lukaku na startu drugog poluvremena, prekinuvši post od čak 253 dana bez pogotka i susreta sa Lećeom. Međutim, Belgijanac se nije tu zaustavio. Samo 15. minuta kasnije postigao je drugi gol na utakmici, a u finišu meča našao se i u ulozi asistenta kod gola Martineza.

Inter je upisao važne bodove u borbi za međunarodnu scenu, dok je Empoli ostao na 15. mestu tabele. U narednom kolu Neroazuri dočekuju Lacio, a šansu da popravi sliku na terenu, imaće Empoli na gostovanju Sasuolu.

Verona - Bolonja 2:1 (1:0)