pre 13 minuta 13: 50
Dobre vesti za Dubai: Aleksa Avramović se vraća na teren ranije nego što se očekivalo
Njegov oporavak ide u odlučnom pravcu zahvaljujući njegovoj posvećenosti, ali i medicinskom timu kluba iz UAE
Tanjug/Gianni Santandrea/LaPresse via AP
Fudbaleri Parme i Empolija, remijem su otvorili nedeljnu turu mečeva devetog kruga Serije A - 1:1 (0:1), mada je prvi tim imao dovoljno prilika da slavi pred svojim navijačima.
Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenijoj borbi nego drugi deo bitke, s približnim posedom lopte i brojem ozbiljnijih šansi za gol, a jedini pogodak pao je u 35. minutu. Kada je Voli Kulibali greškom savladao svog golmana i doneo vođstvo gostujućem Empoliju.
U nastavku je Parma pojačala napade, sabila protivnika u njegov šesnaesterac i zaređala sa udarcima prema mreži. Mogla je da postigne više od jednog pogotka, ali je uspela samo da izbori izjednačenje preko Gabrijela Šarpentijea (80).
Iako je imala zicer priliku malo kasnije, međutim, Joan Boni je bio neprecizan u realizaciji najstrože kazne sa 11 metara. Za nastavak frustracije "mlekadžija" na njihovom "Enio Tardiniju", jer su samo Milan "recnuli" u svojoj kući.
Da zlo bude veće, ovo im je čak sedmi vezai meč bez pobede od početka tekućeg prvenstva, jer su poslednji i jedini put slavili protiv pomenutog velikana SEA, još u avgustu. Empoli ima trijum više, a nije uzeo sva tri boda od utakmice sa Kaljarijem, prošlog meseca.
Serija A, 9. kolo
PETAK
Udineze - Kaljari 2:0 (1:0)
/Luka 38, Dejvis 78/
Torino - Komo 1:0 (0:0)
/Njie 75/
SUBOTA
Napoli - Leće 1:0 (0:0)
/Di Lorenco 73/
Bolonja - Milan odloženo
Atalanta - Verona 6:1 (3:0)
/De Ron 6, Retegi 9, De Ketelare 14, Lukman 29, 34 - Sar 42/
NEDELJA
Parma - Empoli 1:1 (0:1)
/Šarpentije 80 - Kulibali 35. aug/
Lacio - Đenova 15.00 (AS4)
Monca - Venecija 15.00 (AS7)
Inter - Juventus 18.00 (AP2)
Fiorentina - Roma 20.45 (AP3)
Nakon gotovo pet godina pravnog i političkog rata oko projekta Superlige, Real Madrid pokrenuo je novi front, ovaj put sudski.
Kada je NFL prošle sedmice objavio prodaju manjinskih udela u tri kluba, Giantsima, Patriotsima i 49ersima, vrednosti su premašile sve dosadašnje rekorde u svetu sporta.
U poslovnim terminima, plasman na SP 2026. znači zagarantovani "cash-in" i rast vrednosti nacionalnog brenda – dovoljno je pogledati primer Hrvatske.
Real Madrid, najvredniji fudbalski klub na svetu i jedini sa godišnjim prihodima iznad milijardu evra, priprema se za najosetljiviju promenu u svojoj istoriji dugoj 123 godine.
Kompanija 777 Partners je stekla udele u sedam fudbalskih klubova i bila je blizu kupovine Evertona.
30.08.2025 20: 30
Doskorašnji napadač Lećea doprineo vođstvu, ne i pobedi ekipe iz Bergama u Parmi 1:1 (0:0), u drugom kolu Serije A.
24.08.2025 22: 40
Ubedljiv start Serije A za Juventus, koji je otvorio novu sezonu na svom stadionu trijumfom nad Parmom.
24.08.2025 10: 25
Crno-beli na početku nove Serije A domaćini "manjem" timu od sebe.
13.08.2025 22: 59
Danski fudbaler Oliver Sorensen potpisao je ugovor sa Parmom do 30. juna 2030. godine, saopštio je danas italijanski klub.
pre 1 sat 12: 50
Vezista engleskog kluba nije pogodio mrežu za pobedu, ali je uradio nešto što nije nijedan njegov saigrač ove sezone.
pre 1 sat 12: 30
Naši momci se bore za plasman na Evropsko prvenstvo.
pre 1 sat 12: 10
Fudbaler Totenhema opčinio ljude iz Evropske fudbalske federacije, navijače engleskog kluba, rivala...
pre 2 sata 11: 30
Novo veče u Ligi šampiona donosi više potencijalno zanimljivih duela, širom Evrope.
Ostavite komentar