Minimalac Kremonezea protiv Empolija: Desers pogotkom doneo tri boda

Autor: Mateja Petković

14.04.2023 20:44
Minimalac Kremonezea protiv Empolija: Desers pogotkom doneo tri boda Tanjug/Spada/LaPresse via AP

Fudbaleri Kremonezea su napravili veliki korak u borbi za opstanak pošto su na svom stadionu savladali Empoli sa 1:0 (1:0) u okviru 30. kola italijanske Serije A.

Vodeći, a ujedno i pobedonosni pogodak bilo je delo najboljeg igrača domaćina, Sirila Desersa. Nigerijski reprezentativac je u četvrtom minutu dobio loptu od Leonarda Sernikole i pogodio za 1:0.

U nastavku Empoli nije uspeo da stvori neku ozbiljniju šansu, te je domaćin sačuvao prednost i osvojio veoma važna tri boda.

Nakon 30 odigranih kola, Kremoneze se nalazi na 19. mestu sa 19 osvojenih bodova i sada ga sedam deli od sigurne zone. U narednom kolu će gostovati Udinezeu, dok će Empoli na svom terenu dočekati Inter.