Lekcija Atalante Laciju: Zapakosta i Hojlund pokorili Rim

Autor: Sreten Ristić

11.02.2023 22:56
Lekcija Atalante Laciju: Zapakosta i Hojlund pokorili Rim Tanjug/(AP Photo/Gregorio Borgia)

Fudbaleri Atalante su na gostovanju u Rimu nadigrali Lacio, golovima Zapakoste i Hojlunda slavili su rezultatom 2:0 (1:0)

Napadač gostiju Ademola Lukman stavljao je domaćina na muke od početka meča. U 21. minutu posle solo prodora odlučio se na šut sa 16 metara, lopta je zakačila igrača Rimljana, krenula pod prečku, intervenisao je golman Provedel i skrenuo je u korner.

Dva minuta kasnije ponovo je Lukman bio u prodoru po levoj strani, pobegla mu je lopta do Davidea Zapakoste, koji je snažnim udarcem iskosa zakucao lotu u suprotan gornji ugao za 1:0.

U finišu poluvremena Mateom Zakanji nije kaznio grešku Đimšitija na svojoj polovini, dobro je ciljao igrač Lacija, ali je golman Muso sjajno intervenisao.

Na početku drugog dela Ćiro Imobile imao je zicer, izbacio je iz igre Toloija, šutirao po zemlji i bio neprecizan. Na drugoj strani u solo prodor sa centra krenuo je Rasmus Hojlund, napadač Atalante probio se kroz odbranu rivala, odlično šutirao, a Provedel sprečio pogodak.

Rimljanima pomoći nije bilo u 65. minutu, Lukman je izveo još jednu majstoriju, idealno asistirao između nekolicine protivničkih igrača posle greške Luisa Alberta. Pogodio je u petercu Hojlunda za konačnih 2:0.