pre 12 minuta 11: 21
Feđa Dudić, "penicilin" za srpske superligaše: Partizan poslednji dolijao u "zamku" Sarajlije
Trener Radničkog 1923 u Humskoj 1 kompletirao zbirku "skalpova" timova iz najvišeg ranga našeg klupskog fudbala.
Profimedia
U Italiji imamo prilike da pratimo najinteresantniju transfer pijacu leta. Već je postalo pomalo dosadno slušati o beskonačnim odlascima i remontima u Mančester junajtedu, formiranju Čelsijevog "vrtića" spremnog da osvoji svet 2029. godine, Realovim megalomasnkim transferima (naročito od kada je saga Mbape završena - hvala nebesima), Barseloninom škrtičarskom cenkanju... Da se ne ponavljamo.
Na Apeninima je, sa druge strane, apsolutno sve moguće. Već smo ispratili vrtešku na klupama velikana (Tijago Mota u Juventus, Antonio Konte u Napoli, Paolo Fonseka u Milan), a sada su najaktuelnije priče o napadačima. U centru svih njih? Najbolji strelac La lige - Artem Dovbik.
Uspela je Roma da se dokopa vrednog ukrajinskog dijamanta, preotevši ga iz šaka Dijegu Simeoneu. Atletiko je ponudio prethodnom klubu špica sa istoka, Đironi, 35 miliona evra, a "vučica" je izjednačila ponudu i ubacila 15 posto od narednog transfera. Takođe, ni Dovbik nije zaboravljen, tako da će ugovor na koji stavlja paraf vredeti tri i po miliona evra, sa mogućnošću da naraste do čak pet!
Ovakav rasplet događaja stvara vrlo zanimljivu situaciju. Odlazak Romelua Lukakua iz Rome se ne dovodi u pitanje, a sve je realnije da ga Antonio Konte ponovo uzme pod svoje krilo (retko kome je jasno zašto). Ipak, pitanje je kako će se Dovbikov dolazak odraziti na status Tamija Ejbrahama.
Englez podložan povredama ipak ima nameru da bude prva opcija, a kada vam neko najavi dolazak najboljeg strelca Španije, računate ćete to teško biti. Milan je već pokazao interesovanje za nekadašnjeg napadača Čelsija, a ukoliko odigraju svoje karte dobro, "rosoneri" bi možda mogli da se dokopaju novog špica po "nabavnoj ceni.
Što se Dovbika tiče, njegovi agent je najavio da će Ukrajinac imati bolju finansijsku ponudu. Govorio je o neimenovanom klubu, a već neko vreme se zna da je to Roma. Sada će imati priliku da ponovi dostignuća sa Pirineja u Seriji A.
"Atletiko je sjajan klub, ali nismo videli ozbiljan projekat za Artema i njihova ekonomska ponuda je znatno inferiornija od ponude drugog kluba zainteresovanog za najboljeg strelca La Lige", rekao je Lundovski pre dva dana, a sada je jasno da je mislio na Romu.
Dovbik će postati četvrta najskuplja kupovina u istoriji Rome, posle Patrika Šika (42.000.000), Tejmija Ejbrahama (41.000.000) i Gabrijela Batistute (36.000.000).
Što se Atletika, kao najvećeg gubitnika tiče, na niske grane je spao moćna druga strana Madrida na čelu sa Čolom Simeoneom, kada joj Roma tako olako oduzima igrače...
Kompanija će na Churchill Brothers Sports Club iz Goe preneti licencu Jamshedpur FC-a za učešće u indijskoj Superligi, zajedno sa ugovorima 12 igrača i dvojice trenera, saopštio je Tata Steel u petak.
Oko 26 odsto investitora iz generacije Z, rođenih između 1997. i 2007. godine, navelo je da sportsko klađenje posmatra kao nameran i trajan deo svojih finansijskih planova.
Pre dve decenije 50 utakmica u sezoni smatralo se ozbiljnim rizikom za zdravlje igrača i kvalitet fudbala.
Predsednik FIFA-e Gianni Infantino odustao je od plana da otvori vrata privatnim investitorima kroz novi komercijalni entitet za Svetsko prvenstvo, nakon snažnog protivljenja UEFA-e, drugih regionalnih saveza i vodećih evropskih klubova.
Evropski fudbalski savezi zgražavaju se nad Fifinim planom promene poslovnog modela sporta.
08.08.2026 23: 00
Italijanski fudbaler Lorenco Pelegrini produžio je ugovor sa Romom do 2027. godine, saopštio je danas klub iz Rima.
01.08.2026 19: 05
Volfsbrug je prodao grčkog štopera za 16,5 miliona evra.
30.07.2026 15: 20
Argentinac prvo pojačanje "vučice" za novu sezonu.
13.07.2026 15: 10
Argetninac i "vučica" dogovorili nastavak saradnje za narednu sezonu.
pre 13 minuta 11: 21
Trener Radničkog 1923 u Humskoj 1 kompletirao zbirku "skalpova" timova iz najvišeg ranga našeg klupskog fudbala.
pre 1 sat 10: 00
Trener Pariz Sen Žermena razočaran, ne i nerealan nakon gubitka planiranog trofeja.
pre 1 sat 09: 40
Fudbaler Crvene zvezde pred transferom u slavni grčki klub.
pre 2 sata 09: 20
Trener istanbulskih crno-belih, Vinćenco Italijano, objasnio kakav mu je plan sa skupocenim pojačanjem.
Ostavite komentar