Debakl Napolija: Napadači Milana se poigravali sa odbranom lidera Serije A

02.04.2023 22:41
Debakl Napolija: Napadači Milana se poigravali sa odbranom lidera Serije A Tanjug/(Alessandro Garofalo/LaPresse via AP)

Derbi 28. kola Serije A između Napolija i Milana bilo je samo zagrevanje pred dvomeč ova dva tima u četvrtfinalu  Lige šampiona.

Po treći put za redom u šampionatu Italije "rosoneri" su se iz Napulja vratili sa čitavim plenom, slavili su sa ubedljivih 4:0, majstorske golove postigli su Rafael Leao (dva), Brahim Dijaz i Aleksis Salemakers.

Brahim Dijaz, napadač Real Madrida na pozajmici u aktuelnom prvaku Italije imao je najveće zasluge za vođstvo od 2:0. Najpre u 17. minutu izveo bravuru na desnom krilu. Predriblao je dvojicu protvničkih igrača i potom maestralno proigrao Rafalea Leaa koji je izašao pred golmana Mereta i matirao ga - 0:1.

Asistent kod vođstva Milana u 25. mintuu upisao se u strelce. Sa leve strane centrirao je Ismael Benaser, na drugoj stativi lopta je išla ka Dijazu koji je zalomio čuvara i potom efektno završio akciju za 2:0.

Rafael Leao bio je takođe inspirisan protiv lidera Serije A. U 60. minutu Tonali mu je dodao loptu koju je izgubio Zjelinski na centru, Portugalac se lako oslobodio Rahmanija i udarcem iskosa pogodio suprotan ugao za 3:0.

Tačku na katastrofu domaćina stavio je Aleksis Salemakres u 67. minutu. Odvažio se Belgijanac da krene u solo prodor na 30 metara od gola, probio se pored nekolicine igrača domaćih, našao se pred Meretom, nakon njegovog šuta lopta je prošla kroz noge golmanu Napolitanaca i završila u mreži za 4:0.