Marko Arnautović, dvostruki strelac u remiju Intera protiv Verone

26.05.2024 22:48
Marko Arnautović, dvostruki strelac Tanjug/AP Photo/Luca Bruno, File
Marko Arnautović, dvostruki strelac

Inter je rasterećen otputovao u Veronu, gde je  trener Simone Inzagi šansu ukazao igračima sa manjom minutažom ove sezone.

Bodovi nisu bili neophodne ni domaćinu, jer nije mogao ni gore, a ni dole tabeli, pa je bila ovo više utakmica za prestiž.Od starta utakmice za Veronu ugrali su Stefan Mitrović i Darko Lazović.

Sve do 90. minuta, imali su domaći remi i bod u džepu za častan oproštaj protiv šampiona pred domaćim navijačima, ali je Sančez lob udarcem matirao golmana Intera. Usledila je radost gostiju, ali nije dugo trajala. Posle VAR provere gol je poništen i bod je ostao u Veroni.

Marko Arnautović doveo je Inter u vođstvo već u 10. minutu. Lako je prošao defanzivce Verone i sa desetak metara smestio loptu u mrežu - 1:0.

Šest minuta kasnije domaći su vratili "iks". Suslov je fantastično uposlio Noslina, a ovaj prošao između dvojice i pogodio za 1:1.

Brzo je Verona došla i do drugog gola, sada je asistent Suslov pogodio sa četrnaest metara, a loptu mu je poslao Noslin.

I kada se očekivao kraj prvog dela igre, ponovo je na scenu stupio nekada jedan od najboljih igrača na svetu Marko Arnautović. Fratesi je spustio grudima loptu do nekadašnjeg reprezentativca Austrije, a ovaj je u padu poslao loptu u mrežu za 2:2.

Do kraja utakmice i mladi reprezentativac Srbije, Stefan Mitrović je imao šansu u 65. minutu, ipak nije se dao iznenaditi golman Intera. Srpski internacionalac bio je na terenu još deset minuta, a onda je napustio igru, za kraj sezone u Seriji A.

Lacio je došao do prednosti preko Zakanjija u 60. minutu, koji je fantastičnim šutem iz slobodnog udarca sa preko 25 metara pogodio mrežu Sasuola.

Posle samo sedam minuta Viti je izjednačio na 1:1. Torsved je izveo slobodan udarac, na drugoj stativi ostao je sam Viti, koji je sa pet metara smestio loptu u mrežu.

Do kraja meča nije bilo izglednih prilika, a činjenica je da su oba tima želela da se utakmica što pre završi. Sasuolo će od narende sezone u Seriju B, a Lacio može da bude zadovoljan, jer će u drugo po važnosti evropsko takmičenje.