Inter sačuvao kožu na samom kraju: remi nije pokvario slavlje na "Meaci"

19.05.2024 20:35
Simone Inzagi na rukama svojih igrača Tanjug/AP Photo/Luca Bruno)
Simone Inzagi na rukama svojih igrača

Fudbaleri Intera remizirali su sa Laciom u okviru 37. kola Serije A na stadionu "Đuzepe Meaca" rezultatom 1:1. Iako su većinu duelu "nebeskoplavi" bili u prednosti, domaćini su u poslenjim minutima meča došli do izjednačenja. Nerešeni rezultat svakako nije pokvario slavlje titule prvaka Italije, s obzirom da je u pitanju bio poslednji ovosezonski meč koji će izabranici Simonea Inzagija odigrati na svom terenu.

Strelac u redovima Rimljana bio je Daiki Kamada u 32. minutu, dok je poravnanje doneo Denzel Damfris 180 sekundi pred istek regularnog dela meča.

Već u petom minutu, gosti su pomislili da su stigli do prednosti, koja bi im značila obezbeđeno učešče u Ligi Evrope naredne sezone. Ipak, gol Valentina Kastelanosa poništen je zbog ofsajda nakon konsultovanja VAR tehnologije.

Ono što nisu uspeli u petom, postigli su u 32. minutu. Kamada je snažnim i preciznim udarcem po zemlji doneo Laciju prednost i odveo svoju ekipu sa vođstvom na odmor.

Isti rezultat bio je uprkos stihijskim napadima Intera na snazi sve do 87. minuta kada je Aleksis Sančes iz slobodnog udarca pronašao Denzela Damfrisa koji je samo zakačio loptu i postarao se da njegov tim ne pokvari slavljenički ambijent porazom.

Svakako, Inter je novokrunisani šampion Italije sa 93 poena pred poslednje kolo, dok Lacio zauzima sedmo mesto sa 60 poena kraj svog imena.