Veče spektakularnih golova: Na kraju remi Fiorentine i Napolija

Autor: Kosta Simetić

17.05.2024 23:05
Slavlje fudbalera Fiorentine Tanjug/AP Photo/Alessandro Trovati
Slavlje fudbalera Fiorentine

Fudbaleri Fiorentine i Napolija remizirali su 2:2 (2:1) u premijernom meču 37. kola italijanske Serije A.

Gosti iz Napulja poveli su već u osmom minutu, kada je najviši u skoku posle kornera bio Amir Rahmai koji je glavom matirao Pjetra Teraćijana.

Domaćin je nakon toga preuzeo inicijativu, a potom je u samo tri minuta preokrenuo utakmicu. Prvo je u 40. kapiten, Kristijano Biragi, izveo savršen slobodni udarac, a loptu je poslao pod prečku. Potom je u 42. veliku grešku odbrane Napolija kaznio Mbala Enzola.

Napoli je morao da se otvori u nastavku, ali nije uspevao da pronađe put do mreže rivala sve do 57. minutu kada je usledio novi gol za TV špice.

Kviča Kvarackelija je sa 30 metara šutirao, a Teraćijano je samo ulepšao pogodak svojom paradom.

Posle ovog meča, Fiorentina je osma na tabeli sa 54 boda i trenutno je na poziciji koja je vodi u Evropu, dok je Napoli deveti sa dva boda manje.