Pogodak Gatija dovoljan za tri boda: Juventus slavio protiv Fiorentine

07.04.2024 22:40
Fudbaleri Juventusa Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP
Fudbaleri Juventusa

Fudbaleri Juventusa su savladali Fiorentinu 1:0 (1:0) u 31. kolu italijanske Serije A, a jedini pogodak na meču je postigao Federiko Gati.

Nešto bolje je utakmicu započeo domaćin. Iako nije bilo previše prilika, "stara dama" je bila konkretnija pred golom Pijetra Teraćana. To se isplatilo u 21. minutu kada je Gati zatresao mrežu za vođstvo ekipe iz Torina. Dušan Vlahović je takođe postigao gol u prvom poluvremenu, ali je njegov pogodak poništen nakon reakcije VAR sobe.

Imao je srpski napadač veliku želju da postigne gol protiv bivšeg kluba, ali nije koristio prilike koje su mu se ukazale. U drugom delu igre je "viola" preuzalea u potpunosti inicijativu u potrazi za izjednačujućim pogotkom. Ipak, do toga nije došlo te je tim Masimilijana Alegrija stigao do druge pobede u poslednjih 10 utakmica.

Juventus je nakon ovog trijumfa na trećem mestu sa 62 osvojena boda, dok je Fiorentina ostala na 10. poziciji sa 43.