Autor: Kosta Simetić

06.04.2024 22:51
Fudbaleri Empolija Tanjug/Marco Bucco/LaPresse via AP
Fudbaleri Empolija

Fudbaleri Empolija ostvarili su ogromnu pobedu protiv Torina od 3:2 (1:0) u 31. kolu italijanske Serije A.

Ovaj trijumf je od velikog značaja za Empoli iz razloga što je sada četa Davidea Nikole sada izašla iz opasne zone, do je sa druge strane Torino propustio šansu da se popne na sedmo mesto i utako umeša u borbu za Evropu.

Empoli je poveo već u šestom minutu kada je Nikolo Kambiađo uputio projektil ka golu Vanje Milinković-Savića koji nije imao nikakve šanse da sačuva svoju mrežu.

Za Torino je u 60. minutu gol postigao Duvan Zapata, koji se odlično zagradio u kaznenom prostoru i onda posle kornera glavom prosledio loptu iza golmana domaćina.

Vođstvo Empoliju vratio je Mateo Kanćelijeri koji je posle kontranapada dobio loptu u pomalo nezgodnoj situaciji, bio je iskosa sa leve strane, ali ga to nije sprečilo da uputi udarav koji je završio iza leđa srpskog golmana.

Novo poravnanje doneo je opet Zapata koji je prvo odložio loptu na stranu, a onda ponovo bio najviši u skoku i još jednom glavom postigao pogodak.

Delovalo je da će se utakmica završiti nerešenim rezultatom, ali je u 94. minutu usledio napad Empolija po levoj strani, a Liberato Kakaće je dodao do Mbajea Nijanga kome je ostao lakši deo posla.