Milan rutinirao Leće: Pulišić, Žiru i Leao se zagrejali za Romu i Ligu Evrope

06.04.2024 17:03
Fudbaleri Milana Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni
Fudbaleri Milana

Fudbaleri Milana su savladali Leće 3:0 (2:0) u 31. kolu italijanske Serije A. Ekipa sa "San Sira" je tako otišla na +9 u odnosu na trećeplasirani Juventus, dok lider Inter i dalje beži 11 bodova.

"Rosoneri" su odlično otvorili meč i već nakon šest minuta igre imali vođstvo zahvaljujući pogotku Kristijana Pulišića. Ubrzo nakon toga se i Olivije Žiru upisao u strelce i tako doneo dva gola prednosti domaćinu. Pred kraj prvog poluvreman je meč postao još teži za goste sa juga jer je Nikola Krstović dobio direktan crveni karton.

Već na startu drugo dela utakmice Rafael Leao je postigao pogodak koji je praktično i rešio pitanje pobednika. Do kraja utakmice je trijumf izabranika Stefana Piolija mogao da bude samo ubedljiviji, ali nisu iskoristili prilike koje su im se ukazale.

Nakon ove pobede, Milan zauzima i dalje drugu poziciju sa 68 bodova, dok Leće ostaje na 13. mestu sa 29.