Salernitana otežala put Sasuolu u borbi za opstanak u Seriji A

05.04.2024 22:31
Armand Lorijente Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP
Armand Lorijente

Salernitana i Sasuolo su otvorili 31. kolo italijanske Serije A. Bio je Sasuolo na pragu pobede, ali je snove o tri boda na putu ka opstanku u Seriji A, gostima srušio Mađore u prvom minutu nadoknade utakmice. Na kraju Salernitana - Sasuolo 2:2.

Posle ovog kola Sasuolo nije uspeo da izađe iz opsne zone, već je ostao na 18. mestu sa 25 bodova i sve bliži Seriji B, gde se odavno preselila Salernitana, koja je na poslednjem mestu sa 15 bodova.

A, idealno je počela utakmica za goste. Sve je "mirisalo" na pobedu. Sasuolo je poveo golom Lorijentea u 37. minutu, mada su gosti počeli da slave već u 29. Ipak, tada im je pogodak poništen zbog ofsajda.

Ipak, dileme nije bilo osam minuta kasnije, na asistenciju Bajramija, Lorijente je doveo goste u prednost.
Prvo poluvreme nije moglo bolje da se završi sa Sasuolo. Na isteku 44. minuta, golom Bajramija, gosti su sa dva gola prednosti otišli na odmor.

Bolje su drugo poluvreme otvorili domaći. Već u 52. minutu posle prekršaja na Luom Čaunom, sudija je pokazao na belu tačku. Sigruan realizator bio je Kadreva - 1:2.

Domaćinu je ovaj gol dao nadu da može do preokreta. Usledili su kontinuirani napadi, međutim Sauolo se svim snagama branio. U 74. minutu Balardani je u igru umesto Torstveda uveo srpskog reprezentativca Uroša Račića.

Kada se očekivao kraj i pobeda i gostiju, Mađore je rekao ne. Navijači Salernitane neće gledati poraz protiv Sasuola  na domaćem terenu. Odlično su izveli akciju domaći igrači. Na asistenciju Zanolija, na sredini šesnaesterca ostao je sam Mađore i smestio loptu u mrežu - 2:2.