Inter vodio, Žezus doneo vredan bod Napoliju na Meaci

17.03.2024 22:53
Fudbaleri Napolija proslavljaju gol Žezusa Tanjug/(AP Photo/Antonio Calanni)
Fudbaleri Napolija proslavljaju gol Žezusa

Fudbaleri Simonea Inzagija ušli su u derbi meč sa Napolijem na Meaci sa nizom od deset pobeda u Seriji A, praktično od početka 2024. godine. Inter je bio favorit u ovom meču, ali Napoli je želeo da sruši lošu tradiciju protiv tim iz Milana, jer je u poslednjih pet utakmica na Meaci zabeležio isto toliko poraza.

Napolitanci su došli u Milano u najjačem sastavu, međutim to nije bilo dovoljno da se savlada raspoloženi domaći tim, ali jeste bilo za remi.

U 13. minutu mogao je lider Serije A da povede. Mateo Darmijan je pobjegao svom čuvaru i dočekao centaršut iz kornera na sredini šesnaesterca. Šutirao je glavom po sredini gola, ali mu golman Napolija to obranio. Lopta se odbila do Lautara Martineza, koji nije uspeo da pošalje loptu u mrežu. Golman Aleks Meret je fantastičnom obranom sprečio njegov pokušaj.

Uzvratio je Napoli u 32. minutu, preko Đakoma Raspadorija, koji je fantastično zahvatio loptu volejem, ali je neko od igrača Intera uspeo da ga blokira.

Kada se očekivao kraj prvog poluvremena Mateo Darmijan uspeo je da zatrese mrežu Napolija u 43. minutu. Alesandro Bastoni je poslao loptu sa leve strane u šesnaesterac Napolija. Darmijan je iz prve šutirao sa devet metara po sredini gola i lopta je otišla iza leđa Mereta - 1:0.

U nastavku utakmice, trudili su se izabranici Frančeska Kalocne da dođu do izjednačenja i končano su u tome uspeli devet minuta pre kraja meča.

Posle dobro izvedenog kornera, loptu je u skoku neko od igrača Intera pokušao da izbije ona je došla do Žezusa, koji je glavom poslao u mrežu Intera za 1:1.

Empoli - Bolonja 0:1 (0:0)