Ovakva Bolonja zaslužuje Ligu šampiona: Motini momci stigli do trijumfa u nadoknadi

15.03.2024 22:39
Fudbaleri Bolonje propustili su priliku da se približe Juventusu i Milanu na tabeli Tanjug/Marco Bucco/LaPresse via AP

Fudbaleri Bolonje su savladali Empoli 1:0 (0:0) na otvaranju 29. kola italijanske Serije A i tako napravili još jedan veliki korak ka plasmanu u Ligu šampiona. Klub sa "Renato Dal'Are" je slavio u nadoknadi, a jedini pogodak je postigao Đovani Fabijani.

Gosti su odlično otvorili meč i dominirali na terenu. Ređale su se prilike na ekipu Tijaga Mote, ali Elia Kaprile nije dozvolio da lopta završi u mreži iza njegovih leđa. Upravo zahvaljujući golmanu Empolija se na poluvreme otišlo bez golova iako je gostujući tim imao i veći posed i više šuteva u okvir gola.

Ni u drugom delu utakmice nije bilo ništa drugačije. Pritiskala je Bolonja, a Kaprile kao da je začarao svoj gol. Najbolju šansu je imao Rikardo Orsolini u 87. minutu. Ostao je potpuno sam na petercu, samo je trebalo da smesti loptu u mrežu ali je umesto toga poslao visoko preko prečke. Delovalo je da će to biti kiks Motinih momaka, ali je Fabijani naleteo na odbitak u 94. minutu i postigao pogodak za slavlje malobrojnih gostujućih navijača.

Bolonja se nakon ovog trijumfa nalazi na četvrtom mestu sa 54 osvojena boda, dok je Empoli ostao na 17. mestu sa 25.