Ljorente doneo bod Romi u nadoknadi: "Vučica" odolela na "vrelom" gostovanju u Firenci

10.03.2024 22:46
Fudbaler Fiorentine, Luka Ranijeri Profimedia
Fudbaler Fiorentine, Luka Ranijeri

Fudbaleri Fiorentine i Rome su odigrali nerešeno 2:2 (1:0) u 28. kolu italijanske Serije A. Nije klub iz prestonice ličio na onu ekipu koja je pre samo nekoliko dana pobedli Brajton 4:0 u Ligi Evrope, ali je uprkos tome uspeo da izvuče bod.

Apsolutna dominacija domaćina je viđena u prvih 45 minuta. Nakon centaršuta iz kornera Nikolasa Gonzaleza Luka Ranijeri je bio najviši u skoku i doneo prednost ekipi Vićenca Italijana. Mogla je "viola" i do još jednog pogotka, ali svoje šanse nisu iskoristili Andrea Beloti, Rolando Madragora i Rikardo Sotil.

Drugi deo igre je započeo inicijativom "vučice". Mogao je tim Danijele De Rosija do izjednačenja već na startu drugog poluvremena, ali je Pijetro Teraćano zaustavio udarac Brajana Kristantea. Ipak, Husem Auar je iskoristio svoju priliku u 57. minutu i poravnao rezultat. To je bilo kratkog daha jer je ekipa iz Firence ponovo došla prednosti u 69. minutu kada je Madragora matirao Mileta Svilara.

Mogla je Fioretina da potvrdi trijumf u 80. minutu kada je dosuđen jedanaesterac u njihovu korist. Odgovornost je preuzeo Kristijano Biragi, ali ga je Svilar "pročitao" i odbranio penal. Roma nakon toga nije ozbiljnije pretila sve do poslednjeg napada na meču. Lorenco Pelegrini je centrirao, Evan Endika spustio loptu Dijegu Ljorenteu, a Španac je snažnim šutem savladao Teraćana i doneo bod De Rosijevom timu.

Tim iz prestonice ostaje na petom mestu sa 48 bodova, dok se "viola" nalazi na osmoj poziciji sa 43.