Torino "makazicama" Sanabrije došao do boda protiv Napolija

08.03.2024 22:55
Makazice Antonija Sanabrije Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP
Makazice Antonija Sanabrije

Fudbaleri Napolija remizirali su večeras na domaćem terenu sa ekipom Torina rezultatom 1:1 (0:0) u okviru 28. kola italijanske Serije A.

Aktuelni šampion Italije nije uspeo upisati i treću uzastopnu pobedu pošto su "bikovi" odoleli na stadionu "Diego Armando Maradona".

Prvi je zapretio domaćin i to preko Kviče Kvaratskelije, kada je njegov šut odbranio Vanja Milinković-Savić, da bi na drugoj strani slobodan udarac Rikarda Rodrigeza završio pored stative.

Neposredno pje odlaska na odmor, Vanja Milinković-Savić je ponovo odreagovao na pravi način posle šuta Kvaratskelije, ali je bio nemoćan u 61. minutu.

Gruzijac je odigrao lepu akciju sa Mariom Ruijem koju je na kraju i krunisao vodećim golom za Napoli, ali radost domaćih navijača trajala je svega tri minuta.

Toliko je bilo potrebno Antoniju Sanabriji da obeleži ovaj meč fantastičnim pogotkom "makazicama" kojima je donio izjednačenje ekipi iz Torina.

Krenuo je Napoli nakon toga na sve ili ništa, ali su gosti sačuvali bod.

Napoli je osvojio 44. bod i nalazi se na sedmoj poziciji u Seriji A, dok je Torino deseti sa 38.