Lacio slavio u derbiju Rima, Matija Zakanji odlučio pobednika

19.03.2023 20:01
Lacio slavio u derbiju Rima, Matija Zakanji odlučio pobednika Tanjug/(AP Photo/Gregorio Borgia)

Lacio je ugostio Romu i pobedio rezultatom 1:0 u 197. derbiju Rima čime je zadržao mesto u vrhu tabele Serije A koje vodi u Ligu šampiona .

Domaćin je od 32. minuta imao igrača više, defanzivac "vučice" Rožer Ibanjez zaradio je isključenje, a meč je odlučio Matija Zakanji pogotkom u 65. minutu.

Krilni napadač domaćih prihvatio je loptu na levom boku koju je uputio Felipe Anderson, a propustio je Nikola Zalevski. Udarcem iskosa po zemlji pogodio suprotan ugao nakon čega su proključale tribine sa navijačima "nebesko-plavih".

Dva minuta kasnije i Roma je zatresla mrežu, Nikolo Kazale je postigao autogol nakon što je Manćini šutirao glavom, golman Ivan Provedel odbranio, a Kris Smoling sa korner linije vratio loptu u peterac koju je Kazale ugurao u svoju mrežu.

VAR proverom pogodak je poništen zbog ofsajda u kojem se našao štoper Rome Smoling.

Jedan od ključnih momenata odigrao se u 32. minutu. Sergej Milinković-Savić je pokupio loptu ispred levog beka gostiju Ibanjeza koji je "pokupio" reprezentativca Srbije zbog čeka je zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Dobro su gosti čuvali mrežu do 65. minuta kada je Zakanji izrastao u junaka derbija. Jedinu dobru priliku imao je Luis Alberto u 53. minutu, sa 16 metara gađao je pod prečku, a golman Rui Patrisio sjajnom reakcijom skrenuo loptu u korner.

Nakon utakmice, na terenu je došlo do incidenata. Adam Marušić kod domaćih i Brajan Kristante iz Rome su pokušali fizički da se obračunaju, obojici je pokazan crveni karton.