Moćni Napoli pregazio Torino, Osimen dvostruki strelac

19.03.2023 17:12
Moćni Napoli pregazio Torino, Osimen dvostruki strelac Tanjug/Alberto Gandolfo/LaPresse via AP

Još jedna šampionsko izdanje fudbalera Napolija. Pregazili su Torino u gostima rezultatom 4:0 (2:0) u 27. kolu Serij A, po već viđenom scenariju.

Najbolji strelac u prvenstvu Italije Viktor Osimen dva puta je matirao reprezentativca Srbije Vanju Milinković-Savića. Strelac i asistent na meču bio je Kviča Kvaratskelija, a tačku na trijumf stavio je Tanguj Endombele tri minuta nakon što je na terenu zamenio Pjotra Zjelinskog.

Konačan rasplet mogao se naslutiti već nakon prvih 45 minuta. Osimen je u 9. minutu iskoristio centrašut Zjelinskog i udarcem glavom sa deset metara postigao 20. pogodak u Seriji A za 1:0.  Pokušao je Torino da se vrati u igru, sredinom poluvremena Sanabria je pogodio stativu.

Vezista domaćih Karolj Lineci je u 35. minutu skrivio penal, a Kvaratskelija povisio na 2:0. U uvodnim minutima nastavka Osimen je otklonio sve dileme oko pobednika iskoristivši centaršut Matijasa Oliveire. Nigerijcu je to bio 21. gol u prvenstvu Italije.

Asistenciju Kvaratskelije pogotkom je krunisao rezervista Endombele udarcem po zemlji, a tri minuta ranije ušao je u igru.

U drugom meču, Fiorentina je upisala minimalnu pobedu u Firenci protiv Lećea.

Do sedmog uzastopnog trijumfa u svim takmičenjima "ljubičasti" su stigli zahvaljujući autogolu Antonija Gala u 27. minutu. Nespretno je fudbaler gostiju zahvatio loptu posle centaršuta i zatresao svoju mrežu za četvrti poraz u nizu Lećea, bez postignutog gola.