Torino se ispromašivao i izgubio: Genduzi i Kataldi vodili Lacio do trijumfa

22.02.2024 22:43
Fudbaleri Lacija, Luis Alberto i Danilo Kataldi Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP
Fudbaleri Lacija, Luis Alberto i Danilo Kataldi

U odloženoj utakmici 21. kola italijanske Serije A, fudbaleri Lacija su savladali Torino na gostujućem terenu 2:0 (0:0). Nakon brojnih propuštenih prilika za domaćina, gosti iz Rima su postigli dva gola u drugom poluvremenu i stigli do trijumfa.

"Bikovi" su odlično otvorili meč, a Antonio Sanabrija je već u četvrtom minutu zatresao stativu Ivana Provedela. Ređale su se šanse kao na traci za tim Ivana Jurića, ali ni Nikola Vlašić ni Duvan Zapata nisu uspeli da zatresu mrežu protivnika.

Kako to obično biva u fudbalu, usledila je kazna. Lacio je prvu pravu priliku imao u 50. minutu preko Matea Genduzija koji je savladao Vanju Milinković-Savića. Svega šest minuta kasnije Danilo Kataldi je povećao prednost "bjakoćelestija" odličnim udarcem iz daljine. Srpski golman je bio nemoćan, a lopta je od stative završila u mreži.

Lacio se trijumfom popeo na sedmu poziciju i sada ima 40 bodova. Sa druge strane Torino je ostao na 10. mestu sa 36.