Ni Vlahović trenutno ne može da pomogne Juventusu: Titula sve dalja nakon remija sa Veronom

17.02.2024 20:03
Fudbaler Juventusa, Dušan Vlahović Tanjug/Paola Garbuio/LaPresse via AP
Fudbaler Juventusa, Dušan Vlahović

Fudbaleri Verone i Juventusa su podelili bodove 2:2 (1:1) u 25. kolu italijanske Serije A. Čak ni povratak Dušana Vlahovića nije pomogao timu Masimilijana Alegrija koji je u lošoj formi u poslednjih nekoliko mečeva.

Loše je utakmica počela za goste. Već nakon 11. minuta Mikael Folorušo je postigao gol za vođstvo Helasa. "Stara dama" nije lako dolazila do dobrih šansi, te je penal u 28. minutu bio pravi poklon. Odgovornost je preuzeo  Vlahović i bio precizan sa "bele tačke".

Drugi deo igre je započeo baš kao i prvi - golom domaćina. Težani Noslin je bio precizan u 52. minutu, ali je vođstvo Verone ovog puta trajalo još kraće. Nije prošlo ni punih 180 sekundi, Adrien Rabio je poravnao rezultat i vratio Juventus u utakmicu. Ipak, do kraja meča nije viđeno previše pravih prilika.

Ekipa iz Torina je tako dala Milanu šansu da ih pretekne na tabeli u slučaju da upišu tri boda u ovom kolu. Juventus je i dalje drugi na tabeli sa 54 boda, dok je Verona na 17. poziciji sa 20.