Torino za jedno poluvreme spakovao dva "komada" Lećeu: Prva pobeda "bikova" posle dva remija u Seriji A

16.02.2024 20:55
Raul Belanova, fudbaler Torina Guliver
Raul Belanova, fudbaler Torina

Torino i dalje ima "recept" za Leće, pa je tako i četvrti put zaredom pobedio pomenutog rivala i to ponovo bez primljenog gola, ovog puta u startnom meču 25. kola Serije A - 2:0 (0:0).

Istina, trebalo mu je nešto više od jednog poluvremena da načne mrežu gostujućeg tima. Čast da to učini imao je Raul Belanova, pošto je odapeo jedan daljinski i prizeman, ali vrlo precizan šut malo posle povratka sa pauze (50).

Da se ne uđe u rezultatsku dramu, odnosno sačuva stečen kapital, pobrinuo se Duvan Zapata u finišu utakmice, pošto je sjajnim skok šutem u gol sproveo korner izveden iz levog ugla (81).

Pre toga je Leće ostao s igračem manje, zbog crvenog kartona za Marina Pogrančića (70), a posle toga je u nadoknadi vremena (90+2) poništen treći pogodak domaćina.

Što nikako nije moglo da baci senku na činjenicu da je ovo Torinu prva pobeda posle dva vezana remija u Seriji A, odnosno podatak da "bikovi" ne znaju za poraz u 2024. godini.

Kao i da imaju jednu od najčvršćih odbrana na Apeninima, sa samo 20 golmanskih kapitulacija u prvenstvu, za šta uasluge ima i prvi golman tima Vanja Milinković-Savić. Ta Torino je večeras nastupio i drugi srpski reprezentativac - vezista Ivan Ilić.