"Petarda" Fiorentine protiv Frozinonea

11.02.2024 14:46
slavlje fudbalera Fiorentine Tanjug/Marco Bucco/LaPresse via AP
slavlje fudbalera Fiorentine

Fudbaleri Fiorentine bili su i više nego ubedljivi protiv Frozinonea u 24. kolu italijanske Serije A - 5:1 (3:0).

Domačiini su dominirali od prvog do poslednjeg zvižduka i pitanje pobednika se nije dovodilo u pitanje niti jednog momenta.

Andrea Beloti je u 16. minutu načeo goste posle dodavanja Džonata Ikonea, koji se i sam upisao u strelce svega tri minuta kasnije.

U 43. minutu Kristijano Birađi je proigrao Lukasa Martizena Kuartu za 3:0 i tada je već bilo jasnoda će Fiorentina upisati tri boda.

Na 4:0 povisio je Nikolas Gonzales, da bi u 66. minutu Luka Maciteli postigao počasni gol za Frozinone, koji je samo razbesneo danas moćnu Fiorentinu. Antonin Barak je u 85. minutu postigao pogodak za "petardu" domaćina.

"Viola" je sada šesta na tabeli sa 37 bodova i u narednom kolu gostuje Bolonji, dok je Frozinone 14. sa 23 boda i u sledećoj rundi dočekuje Romu.