Preokret u Bergamu: Hojlund doneo bodove Atalanti protiv Empolija

17.03.2023 22:50
Preokret u Bergamu: Hojlund doneo bodove Atalanti protiv Empolija Tanjug/Spada/LaPresse via AP

Fudbaleri Atalante prekinuli su negativan niz iz prethodna četiri kola u Seriji A kada su osvojili samo bod.

Dočekali su u Bergamu Empoli u 27. kolu prvenstva Italije i nakon preokreta slavili rezultatom 2:1 (0:1).

Bodove domaćinu doneo je Rasmus Hojlund pogotkom u 85. minutu. Sa leve strane centrirao je Ederson, na drugoj stativi loptu je prihvatio Mario Pašalić i nekako je doturio do Hojlunda koji je iz peterca bio precizan.

Empoli je nakon sat vremena igre bio na dobrom putu da prekine seriju od sedam mečeva bez pobede. Domaćin se u prvom delu ispromašivao, a kazna je stigla u 44. minutu. Gosti su izveli akciju po levoj strani. Kaputo je ubacio loptu u peterac, vezista domaćih Mateo Ruđeri loše je reagovao, a Tajron Ebuehi to iskoristio i doneo vođstvo svom timu.

Ruđeri se za grešku kod primljenog gola Atalante iskupio u 58. minutu. Sa leve strane je idealno asistirao, na njegov centaršut natrčao je Marten de Ron i udarcem glavom smestio loptu u mrežu za 1:1. Bio je to nagoveštaj preokreta u Bergamu.