Imobile 200. pogotkom u Seriji A doneo trijumf Laciju: Kaljari upisao četvrti uzastopni poraz

10.02.2024 16:55
Fudbaleri Lacija Tanjug/Gianluca Zuddas/LaPresse via AP
Fudbaleri Lacija

Fudbaleri Lacija su savladali Kaljari 3:1 (1:0) u okviru 24. kola Serije A. Na ovom meču je Ćiro Imobile obeležio jubilej jer je postigao 200. pogodak u elitnom rangu italijanskog fudbal. On je tako postao tek 8. fudbaler u istoriji kom je to pošlo za rukom.

"Bjankoćelesti" su zapretili već u 6. minutu preko Luisa Alberta, a zatim se 60 sekundi kasnije u šansi našao Imobile. Ipak, Simone Skufe je upisao dve intervencije. Nespretna reakcija odbrane ekipe sa Sardinije donela je prednost godima u 26. minutu. Kapiten Alesandro Diola je loše reagovao i smesio loptu u mrežu svoje ekipe.

Na samom otvaranju drugog dela igre su viđena dva brza pogotka. Prvo je Imobile postigao svoj 200. gol u Seriji A u 49. minutu, a svega 70-ak sekundi nakon toga je Đanluka Gaetano matirao Ivana Provedela i vratio tim Klaudija Ranijerija u utakmicu. Ipak, nalet domaćina je odbio Felipe Anderson kada je u 65. minutu zatresao mrežu protivnika.

Lacio se nakon ove pobede nalazi na šestoj poziciji sa 37 osvojenih bodova, dok je Kaljari ostao na 19. mestu sa 18.