Sasuolo upisao četvrtu pobedu za redom: Berardi iz penala rastužio Speciju

17.03.2023 20:26
Sasuolo upisao četvrtu pobedu za redom: Berardi iz penala rastužio Speciju Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Sasuolo igra u velikoj formi, trijumfovao je i u četvrtom duelu za redom u Serji A. U 27. kolu dočekao je Speciju, pogotkom Domenika Berardija iz penala u 71. minutu stigao do minimalnih 1:0.

Desni bek gostiju Kelvin Amian igrao je rukom u kazenom prostoru, VAR proverom je utvrđeno da je njegov kontakt sa loptom bio za najstrožu kaznu.

Specija je na poslednjih devet mečeva u prvenstvu Italije zabeležila samo jednu pobedu, uz tri remija i pet poraza, stigla je na jedno mesto od zone ispadanja, sa pet bodova više i odnsu na Veronu koja zauzima 18. mesto.

U 4. minutu nadoknade gosti su imali priliku da stignu do boda, Matija Kaldara je sa deset metara šutirao pod prečku, a golman Andrea Konsilji loptu skrenuo u korner.

Vredan pomena je pokušaj Beradija u 34. minutu. Sjajno je šutirao reprezentativac Italije sa 18 metara, ali je prečka sačuvala mrežu Specije.