Nastavlja se agonija Kaljarija na gostovanjima: Sjajno veče Rimljana na "Olimpiku"

05.02.2024 22:38
Paulo Dibala postiže gol protiv Kaljarija Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini
Paulo Dibala postiže gol protiv Kaljarija

Fudbaleri Rome nastavili su da beleže sjajne rezultate sa novim trenerom. Od dolaska Danijele De Rosija, Rimljani su zabeležili i četvrtu pobedu u svim takmičenjima, a poslednju u nizu, upisali su na "Olimpiku" u utakmici 23. kola Serije A protiv Kaljarija - 4:0 (2:0).

Da se gosti neće dobro provesti u Rimu, bilo je jasno već sredinom poluvremena, kada je "vučica" golovima Pelegrinija i Dibale, povela 2:0. Argentinac je potom u 51. minutu postigao i drugi gol na utakmici. Ovaj put iz penala za velikih 3:0.

Na novo uzbuđenje nismo čekali dugo. Već u 59. minutu Huijsen je po četvrti put na utakmici zatresao mrežu Kaljarija i time potpisao apsolutni debakl ekipe Klaudija Ranijerija, koja ni na 16. uzastopnom gostovanju, nije uspela da zabeleži pozitivan rezultat.

Roma je tako došla do treće uzastopne pobede u Seriji A, gde trenutno drži peto mesto tabele sa 38 bodova, dok je Kaljari prvi "ispod crte" sa 18 bodova.