(VIDEO) Veliki korak Intera ka tituli: Autogol Federika Gatija rešio italijanski derbi

04.02.2024 22:40
Fudbaleri Intera se raduju posle autogola Juventusa Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni
Fudbaleri Intera se raduju posle autogola Juventusa

Fudbaleri Intera su savladali Juventus 1:0 (1:0) u velikom italijanskom derbiju u 23. kolu Serije A. Klub iz Milana se tako dodatno odvojio na liderskoj poziciji sa četiri boda više i utakmicom manje od "stare dame".

Tvrd start meča viđen je na stadionu "Đuzepe Meaca". Domaćin je imao veći posed i kružio oko šesnaesterca kluba iz Torina. Tim Masimilijana Alegrija je sa druge strane svoje prilike čekao iz kontra napada. Najbolja šansa viđena je sredino prvog dela igre kada je Federiko Dimarko probao da uposli Markusa Tirama, ali je Bremer reagovao odlično i uklizavanjem sprečio zicer za Francuza.

Juventus je pripretio preko vrhunskog solo prodora Vestona Mekenija. Amerikanac je na kraju prosledio loptu Dušanu Vlahoviću, ali je srpski reprezentativac imao loš prvi kontakt te na kraju nije uspeo ni da uputi šut ka golu. Inicijativa "neroazura" se isplatila u 37. minutu nakon centaršuta Nikolo Barele Federiko Gati je postigao autogol i doneo prednost aktuelnom lideru na tabeli.

Drugo poluvreme je donelo mnogo više akcije. U uvodnih 20 minuta su viđene dve odlične prilike za gostujuću ekipu koja je jurila rezultat, a da je Tiram bio smireniji i Inter je mogao do veće prednosti. Ekipa Simonea Inzagija je u nastavku imala još dve vrhunske šanse. Prvo preko Barele, a zatim i preko Marka Arnautovića. Međutim, Vojšćeh Šćešni je upisao dve izvanredne intervencije i dao priliku saigračima da se vrate rezultatski u meč što oni na kraju nisu uspeli.