Atalanta rutinirala Lacio: Gasperenijeva četa maršira ka Ligi šampiona

04.02.2024 19:55
Fudbaleri Atalante Tanjug/Stefano Nicoli/LaPresse via AP
Fudbaleri Atalante

Fudbaleri Atalante savladali su Lacio 3:1 (2:0) u 23. koli italijanske Serije A. Izabranici Đanpjera Gaspernija su tako nastavili sa odlično formom i vratili se na četvrto mesto koje naredne sezone vodi u Ligu šampiona.

Ekipa iz Bergama je znatno bolje otvorila meč, a Mario Pašalić je već u 16. minutu nakon asistencije Đorđo Skalvinija postigao gol za vođstvo domaćina. Sa druge strane najbolju priliku za "bjankoćeleste" imao je Felipe Anderson kada je šutirao direktno iz slobodno udarca. Ipak, njegov pokušaj je otišao malo preko prečke. Gasperinijevi tim je u 43. minutu duplirao vođstvo nakon što je De Ketelare bio precizan sa "bele tačke".

Drugi deo igre je protekao u dominaciji kluba sa severa Italije. Lacio praktično nije ozbiljnije ugrozio Marka Karnesekija. De Keteler se ponovo upisao na listu strelaca u 76. minutu. Konačan rezultat na meču je postavii Ćiro Imobile. Italijan je prvo izborio penal, a zatim bio i precizan se "bele tačke". Ipak, to je bio jedini pogodak za tim Mauricija Sarija.

Atalanta se nakon ovog trijumfa vratila na četvrtu poziciju i sada ima 39 osvojenih bodova, dok je Lacio ostao na devetom mestu sa 34.