Jović u ulozi "džokera": Milan nakon preokreta salvadao Frozinone

03.02.2024 20:05
Fudbaler Milana, Luka Jović Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP
Fudbaler Milana, Luka Jović

Fudbaleri Milana savladali su Frozinone 3:2 (1:1) u 23. kolu italijanske Serije A. Pobednički gol za "rosonere" postigao je Luka Jović svega 60 sekundi nakon što je ušao sa klupe.

Meč je odlično počeo za goste sa severa Italije. Tim Stefana Piolija je u 17. minutu poveo golom Olivijea Žirua, koji je iskoristio asistenciju Rafaela Leaa. Ipak, to vođstvo je bilo kratkog daha jer je već u 24. minutu Matijas Sule poravnao na 1:1 sa "bele tačke".

Početak drugog poluvremena doneo je šok za navijače Milana jer je Luka Maciteli postigao gol za za prednost domaćina. Srećom, gosti su odgovorili brzo preko Matea Gabije. Delovalo je da bi Frozinone mogao do boda protiv velikog favorita, ali je Pioli odlučio da uvede svog "džokera" sa klupe. Jović je u 80. minutu zamenio Kristijana Pulišića i samo 60 sekundi nakon toga postigao pogodak za potpuni preokret "rosonera".

Milan se nakon ovog trijumfa i dalje nazali na trećoj poziciji sa 49 osvojenih bodova, a Frozinone na 14. mestu sa 23.