Lautaro nastavlja da rešeta mreže: Inter trijumfovao na "vrućem" gostovanju u Firenci

28.01.2024 22:45
Lautaro Martinez proslavlja pogodak Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP
Lautaro Martinez proslavlja pogodak

Fudbaleri Intera su slavili protiv Fiorentine 1:0 (1:0) u okviru 22. kola italijanske Serije A. Izabranici Simonea Inzagija su tako ponovo zauzeli prvo mesto na tabeli i imaju bod više od Juventusa.

Jasno je bilo da će "neroazure" čekati težak posao na stadionu "Artemio Franki". Stvari su postale znatno lakše kada je Lautaro Martinez u 14. minutu postigao pogodak za vođstvo gostiju iz Milana. Imao je Inter i šansu da dođe do drugog gola preko Davidea Fratezija, ali je Pjetro Teraćano odlično intervenisao. Vrhunsku odbranu je upisao i Jan Zomer svega nekoliko minuta kasnije kada je šutirao Đakomo Bonaventura.

U drugom delu igre je "viola" krenula po izjednačenje i pretila nekoliko puta, ali ne dovoljno ozbiljno. Najbolju priliku je imao Nikolas Gonzales u 75. minutu. Argentinac je iz penala mogao da donese izjednačenje Fiorentini, ali je Jan Zomer odbranio očajan pokušaj napadača domaće ekipe. Usled nedostatka napadača na klupi, Vićenco Italijano je bio primoran da uvede Nikolu Milenkovića koji je u poslednje minute proveo na napadačkoj poziciji.

Inter je nakon ove pobede preuzeo lidersku poziciju u prvenstvu Italije i sada imaju 54 boda. Jedan više od drugoplasiranog Juventusa, ali i meč manje. Fiorentina je na petoj poziciji sa 34 osvojena boda.