Milan nastavio da kaska za vodećim dvojcem u Seriji A: Bolonja odnela bod sa severa Italije

27.01.2024 22:52
vazdušni duel fudbalera Milana i Bolonje Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni)
vazdušni duel fudbalera Milana i Bolonje

Milan je imao lepu priliku da popravi svoj bodovni skor posle 22. kola Serije A, ali je odigrao nerešeno sa Bolonjom na svom terenu - 2:2 (1:1), nastavivši da kaska za vodećim tandemom Juventus - Inter.

Još na poluvremenu se moglo videti da će timu sa severa Italije biti teško da izađe na kraj sa lošije pozicioniranim timom, iako gosti već tri prvenstvene runde nisu znali za pobedu. I taj deo susreta nije završen nečijim vođstvom.

Prvo je Džošua Zirkze uhvatio domaćina na spavanju u 29. minutu, a onda je Ruben Loftus Čik dao prvi od svoja dva pogotka (45). Kada je engleski fudbaler ponovo matirao rivalskog golmana činilo se da će susret imati očekivani ishod.

Milan je imao zadatak da samo sedam minuta regularnog vremena i malo bonus fudbala sačuva razliku iz pomenute situacije, međutim dozvolio je Rikardu Orsloniju da mu iščupa trijumf iz ruku (90+2). Čiji je završetak Luka Jović ispratio van terena, jer je zamenjen posle jednog sata.

Da stvar bude gora po njega i ostale, Milan je kažnjen iz penala, a sam pre toga nije iskoristio dva jedanaesterca.