(VIDEO) Dušan Vlahović posle Sasuola "sahranio" i Leće: Golgeter Juventusa opet zvezda večeri u Seriji A

21.01.2024 22:45
Dušan Vlahović, fudbaler Juventusa Tanjug/Giovanni Evangelista/LaPresse via AP
Dušan Vlahović, fudbaler Juventusa

Ide Dušanu Vlahoviću, ide i Juventusu, pa su ruku pod ruku došli do pete uzastopne pobede u Seriji A, odnosno 16. od početka prvenstva Italije u sezoni 2023/24, a srpski golgeter je posle Sasuola sa dva gola "presudio" i Lećeu u gostima - 0:3 (0:0).

Srpski reprezentativac je zdrav i prav, a kada je "skockao" glavu i namestio nišanske sprave krenuo je da "teroriše" golmane širom Apenina, pa je već sada postigao više golova nego tokom prethodne, neuspele borbe najtrofejnijeg italijanskog kluba za novi skudeto.

Posle "praznog" prvog poluvremena, bez ijedne lopte na dve strane terena, dvadesetrogodišnji napadač pokrenuo je "staru damu" ka prvoj noći na vrhu tabele u tekućoj SA. Ulazio je osporavani i(li) obožavani centarfor i pre toga u šanse, ali je prvu iskoristio u 59. minutu.

Bio je to dug napad crno-belih iz Torina, da bi Vlahović na kraju pribrano reagovao na odbitak i levicom poveo svoj tim ka očekivanom trrijumfu, imajući u vidu strašnu formu u kojoj se nalaze izabranici Masimilijana Alegrija.

Drugi pogodak nije bio ni blizu spektakularnih majstorija viđenih protiv Sasuola, ali samo vrhunski igrači znaju da se nađu u pravom trenutku na pravom mestu, makar da poture nogu gde treba i "zetvorenih očiju", u idealnoj situaciji,  povećaju prednost svoje ekipe (68).

Njegovi golovi su potpuno demoralisali i razoružali Leće, pa je Bremer samo zakucao "zadnji ekser". Za promenu, treći i poslednji pogodak pao je iz vazduha, posle prekida u finišu utakmice (85).