Buran remi Fiorentine i Udinezea: Nzola sa penala sačuvao "ljubičaste"

14.01.2024 20:01
Sandi Lovrić strelac i asistent za Udineze Tanjug/Marco Bucco/LaPresse via AP
Sandi Lovrić strelac i asistent za Udineze

Fiorentina i Udineze odigrali su 2:2 (0:1) u meču 20. kola Serije A. "Ljubilčasti" su 10. remijem ostali na četvrtom mestu, dok su gosti iz Udina 12. remijem u sezoni još uvek u opasnoj zoni.

Udineze je stigao u Firencu rešen da iskoristi dobru tranziciju i činjenicu da trener Vinćenco Italijano sve češće drži Nikolu Milenkovića na klupi. Od starta meča je zaigrao i Lazar Samardžić što se ostilo u organizaciji igre gostiju koji su do prednosti stigli u 10. minutu. Sandi Lovrić je na 20 metara od gola presekao loptu, dodao do Luke se na centru dobro ogradio. Nastavio je defanzivac Udinezea kretanje, dobio je od napadača dobar pas a zatim sa 15 metara pogodio dijagonalom sam ugao.

Mogao je Samardžić da uveća prednost u 38. minutu. Odlično je izveo slobodan udarac sa 25 metara, međutim, golman Teraćano je odlično intervenisao. Mogli su goste preko Perejre i Luke da uvećaju prednost do odlaska na odmor, ali i domačin je preko Ikonea da izjednači.

U nastavku je Fiorentina zaigrala bolje i uspela na kraju da izbegne poraz. Beltran je izjadnečio, Florijan Tovan, koji je zamenio samardžića u 58. minutu, je doneo prednost gostima, ali je Nzola sa penala postavio konačan rezultat.