(VIDEO) Kaljari pobedio Bolonju i uhvatio "vazduh" u borbi za opstanak u Seriji A

14.01.2024 16:54
Andrea Petanja slavi pogodak Tanjug/Gianluca Zuddas/LaPresse via AP
Andrea Petanja slavi pogodak

Kaljari je posle četiri meča u kojima je osvojio samo dva boda ostvario znajačjnu pobedu protiv Bolonje 2:1 (1:1) u 20. kolu Serije A i pobegao je na čas iz opasne zone. Bolonja je očigledno u krizi rezultata, jer nije uspela da pobedi u poslednja tri meča, ali je ostala na šestoj poziciji, sada sa samo bodom više od Napolija i dva od Atalante koja će imati prilike da je preksoči ako u ponedeljak pobedi Forzinone (20.45, TV Arena 2 Premium).

Bolonja je u tvrdom meču imala značajnije veći posed lopte, ne i neke veće prilike. U prvih pola sata gosti su bili bolji tim i preko Orsolinija stigli su do prednosti. Gledao je sudija Đanluka Manjanielo i snimak (da li je lopta izašla van tgerena), baš kao u 31. minutu kada je iskusni Andrea Petanja izjednačio (mogući ofsajd).

Posle kornera Kaljarija u 69. minutu, posle prizemlnog jakog centaršuta Kalafiori je nespretno reagovao na tri metra od gola i zatresao sopstvenu mrežu za preokret domaćina. To je bio i krajnji rezultat, velika tri boda za tim iskusnog Klaudija Ranijerija.