Preokret šampiona: Rahmani u 96. minutu pogodio za slavlje Napolija protiv Salernitane

13.01.2024 17:25
fudbaleri Napolija Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP
fudbaleri Napolija

Fudbaleri Napolija napravili su veliki preokret i nadigrali Salernitanu 2:1 (1:1) u 20. kolu italijanske Serije A.

Antonio Kandreva je postigao vodeći gol za Salernitanu u 29. minutu posle dodavanja Domagoja Bradarića.

Ipak, poslednjeplasiran tim Serije A nije izdržao ni do poluvremena. Đovani Simeone iznudio je penal u drugom minutu nadokande, a najstrožu kaznu u gol je pretvorio Mateo Politano.

Aktuelni šampion Italije mučio se tokom celog drugog poluvremena da postigne i drugi pogodak, tačnije Napoli je imao problema i da stvori prilike, ali je u 96. minutu Amir Rahmani posle zbrke u šesnaestercu došao do lopte i savladao legendarnog Giljerma Očou za pobedu Napolitanaca.

Ekipa sa juga je sada šesta na tabeli sa 31 bodom i sledi joj okršaj sa Fiorentinom u Superkupu Italije, dok je Salernitana ubedljivo poslednje, a u narednom kolu će odmeriti snage sa Đenovom.