Torino deklasirao Napoli, Vanja Milinković-Savić sačuvao gol protiv šampiona

07.01.2024 17:00
Torino Tanjug/Fabio Ferrari/LaPresse via AP
Torino

Fudbaleri Torina došli su do velike pobede na domaćem terenu i u 19. kolu nadigrali šampiona, Napoli, sa velikih 3:0 (1:0).

Igralo su dobrom ritmu tokom većeg dela utakmice, a nakon uvodnih prilika na obe strane, Torino je došao u vođstvo u 43. minutu kada je Duvan Zapata proigrao Antonija Sanabriju koji je savladao Pjerluiđija Golinija.

Drugi počeo je katastrofalno za Napolitance. Naime, u igru je ušao Paskval Macoći umesto Pjotra Zielinskog koji je imao žuti karton, ali je Macoći posle svega pet minuta zaradio direktan crveni karton!

To je Torino iskoristio na najbilji mogući način, Zapata je upisao drugu asistenciju u 52. minutu, a ovoga puta strelac je bio Nikola Vlašić.

Konačnih 3:0 postavio je Alesandro Bonđorno u 66. minutu, i tada je bilo jasno da će Napolitanci pretpreti težak poraz.

Torino je ovim trijumfom zauzeo deseto mesto sa 27 bodova i u sledećem kolu gostuje Đenovi, dok je Napoli deveti sa 28 bodova i sledećeg vikenda ga očekuje susret sa Salernitanom.

U drugom meču odigranom u istom terminu, Lacio je kao gost savladao Udineze. Luka Pelegrini je u 12. minutu doveo goste u vođstvo, ali je poravnao Valas u 59. minutu. Pobedu Laciju doneo je Matijas Vesino golom u 76. minutu. Lazar Samardžić je meč odgledao sa klupe domaćina.

Lacio je pobedom zadržao korak u trci za plasman u Ligu šampiona, šesti je sa 30 bodova. Udineze je posle poraza ostao 16, sa samo tri boda više od Verone koja je prva u zoni ispadanja.