12.03.2023 22:47
Juve pobedio Sampdoriju: Kostić asistent, Vlahović iz penala u stativu, Đuričić strelac za Đenovljane Tanjug/Spada/LaPresse via AP

Fudbaleri Juventusa su do očekivane pobede protiv poslednjeplasirane Sampdorije rezultatom 4:2 stigli su tek u nastavku, dvostruki strelac na meču, Adrijen Rabio, postigao je pogodak za 3:2 u 65. mintu i domaćin je tada mogao da odahne.

Utakmicu 26. kola Serije A u Torinu obeležili su reprezentativci Srbije. Filip Kostić je asistirao kod prvog gola domaćina, Dušan Vlahović je promašio penal kod vođstva svog tima od 3:2, kod gostiju se u strelce se upisao Filip Đuručić.

Rivali su odigrali jako čudnu prvo poluvreme u kojem je postignuto četiri pogotka. Domaćin je poveo sa 2:0 i činilo se da Đenovljanima preti katastrofa. Preokret se dogodio za minut, kada su Auđeljo i Đuričić poravnali na 2:2.

U 11. minutu Filip Kostić je centrirao iz kornera sa leve strane, odlično je skočio Bremer i glavom zatresao mrežu. Centaršut Miretija sa desene strane, iskoristio je Rabio, udarcem glavom povisio je na 2:0.

U 31. minutu Augeljo je natrčao na odbitak i smanjio na 2:1, već u narednom napadu Filip Đuričić je nakon prodora Zaniola natrčao i udarcem po zemlji izjednačio na 2:2.

Rabio je u 65. minutu udarcem sa 16 metara efektno matirao golmana Turka za 3:2.

Tri minuta kasnije Auđelo je oborio Kvadrada u kaznenom prostoru. Dosuđen je penal, a udarac Vlahovića zaustavila je stativa.

Napadač Juventusa nije imao sreće ni u samom finišu kada je njegov udarac glavom golman odbranio. Na odbitak je natrčao Matiajs Sule i postavio konalčnih 4:2.

Roma - Sasuolo 3:4 (1:3)
/Zalevski 26, Dibala 50, Vajnaldum 90+ 4 - Lorente 13, 18, Berardi 45+4 penal, Pinamonti 75/

Juventus - Sampdorija 4:2 (2:2)