06.01.2024 14:36
(VIDEO) Inter preživeo Veronu na "Meaci": Fratezi u nadoknadi doneo tri boda, gosti promašili penal u 99. minutu Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Fudbaleri Intera, posle teške muke, opravdali su ulogu favorita protiv Verone na "Meaci", gde su u 19. kolu Serije A, slavili rezutatom 2:1 (1:0), a do vredna tri boda stigli su u trećem minutu nadoknade, golom Fratezija.

Iako su "neroazuri" imali apsolutnu kontrolu na terenu i vođstvo na svojoj strani, zbog nešto "uspavanije" igre u drugom poluvremenu, dozvolili su Veroni da se vrati u meč, da bi uprkos golu Fratezija u 93. minutu, strahovali do poslednjeg zvižduka.

Naime, iako je Inter u zaostavnom vremenu došao do novog vođstva posle odbitka Frazetija, Veroni je dosuđen penal u dubokoj nadoknadi, nakon što je u gotovo poslednjem napadu za goste, Darmijan faulirao Manjanija u svom šesnaestercu.

A, na sreću većine navijača na "Meaci", Henri nije bio precizan sa "bele tačke". Strelac prvog gola za Veronu pogodio je stativu, čime je otišla i poslednja nada za ekipu Marka Baronija, koja je posle novog poraza, ostala u opasnoj zoni sa svega 14 osvojenih bodova.

Sa druge strane, Inter je posle dosta muke i remija sa Đenovom, uspeo da osvoji vredna tri boda i zadrži lidersku poziciju na tabeli, gde sada ima šest više od Juventusa, koji ima i utakmicu manje.