De Silvestri doneo bod Bolonji: Đenova u nadoknadi ostala bez trijumfa

05.01.2024 22:40
Duel sa utakmice Bolonja-Đenova Guliver/Corrispondente Bologna
Duel sa utakmice Bolonja-Đenova

Bolonja je prava senzacija ove sezone. Iako su dobri rezultati doneli visok plasman na polusezoni, klub sa stadiona "Renato Dal'Ara" je za dlaku izbegao drugi uzastopni poraz zahvaljujući pogotku Lorenca De Silvestrija u 95. minutu. Đenova je vodila tokom većeg dela utakmice, ali na kraju remi 1:1 (0:1) u okvriu 19. kola Serije A.

Iako je tim Tijaga Mote započela meč znatno bolje i čak propustila jednu dobru priliku preko Rikarda Orsolinija, gosti su došli prvi do vođstva. Alber Gudmundson je direktno iz slobodnog udarca savladao Federika Ravalju i tako doneo prednost Đenovljanima. Domaćin je probao da nastavi sa igrom koja je prethodila primljenom golu, ali su se gosti odlično branili.

Bolonja se u drugom poluvremenu pitala za sve na terenu. Gosti nisu uputili nijedan šut ka golu, dok je domaćin uspeo da postigne pogodak koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije Rikarda Kalafiorija. Isti igrač je imao odličan šut sa distance u 91. minutu, ali je odbrana Jozepa Martineza bila još bolja. Golman gostiju je nastavio da brani fantastično, ali je bio nemoćan u 95. minutu kada je nakon gužve u kaznenom prostoru  Lorenco Di Silvestri poslao snažan šut pod preču kojim je doneo bod Bolonji.

Ekipa Tijaga Mote je ovim remijem ostala na petoj poziciji sa 32 osvojena boda, dok je Đenova sada na 12. mestu sa 21.