Remi Bolonje i Lacija: Bez golova na stadionu "Renato Dal'Ara"

11.03.2023 22:44
Remi Bolonje i Lacija: Bez golova na stadionu "Renato Dal'Ara" Tanjug/Massimo Paolone/LaPresse via AP

Bolonja i Lacio su u 26. kolu italijanske Serije A remzirali u meču bez golova 0:0 na stadionu "Renato Dal'Ara".

Uprkos tome što su mreže ostale netaknute, imali smo priliku da gledamo jako atraktivan meč u kom je pobedi bliži bio domaćin. Napadač Bolonje, Musa Berou, bio je više nego raspoložen za igru, te je tokom 90 minuta koliko je proveo na terenu uspeo da uputi čak osam šuteva ka protivničkom golu.

Najbolju šansu za Lacio u prvom poluvremenu imao je Luiz Alberto i to nakon jednog od šuteva Muse Beroua na drugoj strani. Laciov Brazilac je u 33. minutu istrčao sam pred golmana Lukaša Skorupskog, koji je maestralno reagovao i sačuvao svoj gol.

U drugom poluvremenu je Bolonja češće pretila, sve do same završnice kada su se izabranici Tijaga Mote opredelili da idu na siguran bod, u čemu su i uspeli.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić je nosio kapitensku traku i na terenu proveo svih 90 minuta.