"Murinjovska" pobeda Rome: Dva crvena za Napoli i pad na sedmo mesto

23.12.2023 22:50
Fudbaleri Rome i Napolija Guliver/Antonio Balasco
Fudbaleri Rome i Napolija

Žoze Murinja su krasile ovakve pobedom tokom većeg dela karijere. Doduše, nije se tako često viđalo da jedna ekipa dobije dva crvena kartona protiv Portugalca kao što je to bio slučaj večeras. Na kraju pobeda Rome protiv Napolija 2:0 (0:0) u 17. kolu Serije A.

Klub sa "Olimpika" je bolje otvorio utakmicu. Edoardo Bove je pogodio prečku u 19. minutu, a samo 120 sekundi nakon toga je Bove ponovo imao priliku da donese vođstvo "vučici" ali je Aleks Meret sjajno reagovao i odbranio taj šut.

Nastavk meča je doneo nešto otvoreniji meč na obe strane ali se sve promenilo kada je Mateo Politano za preoštar start bodio crveni karton u 66. minutu. Roma je iskoristila brojčanu nadmoć i Lorenco Pelegrini je postigao pogodak u 76. minutu. Nedugo nakon toga je i Viktor Osimen isključen jer je zaradio drugi žuti karton. Dva igrača manje su bili preveliki hendikep za Napoli, a klub iz Rima je do kraja utakmice ređao šanse. Nisu realizovali nijednu sve do 96. minuta, kada je kontru četiri na jedan realizovao Romelu Lukaku.

"Vučica" je pobedom preskočila tim iz Napulja na tabeli i sada se nalazi na poziciji broj šest sa 28 bodova. Napoli ima bod manje i zauzima sedmo mesto.