Inter drži distancu u odnosu na Juve: "Neroazuri" rutinski do tri boda protiv Lećea

23.12.2023 20:01
Fudbaler Intera, Nikolo Barela Tanjug/AP Photo/Luca Bruno
Fudbaler Intera, Nikolo Barela

Nastavlja Inter da dominira u italijanskom prvenstvu. Leće je stiglo na "Đuzepe Meacu" ali nisu uspeli da pruže otpor domaćinu koji je rutinski slavio 2:0 (1:0) u 17. kolu Serije A.

Juventus je pobedom prišao timu Simonea Inzagija na samo bod zaostatka, ali je Inter ekspresno vratio tu razliku na +4. Jan Bisek je iskoristio dodavanj Hakana Čahanoglua i tako donese vođstvo ekipi iz Milana u 43. minutu. Domaćin je dominirao gotovo čitav meč, a Nikolo Barela je u 78. minutu samo potvrdio pobednika i postavio konačan rezultat na utakmici.

U drugom meču u terminu od 18 časova, Helas iz Verone je slavio protiv Kaljarija 1:0 (0:0) na domaćem terenu. U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, dok je drugo poluvreme otpočelo crvenim kartonom za gostujuću ekipu. Svega dva minuta nakon isključenja, Siril Engong je postigao pogodak za vođstvo Helasa. Domaćin je bez problema održavao prednost sve do kraja, kada je Milan Đurić zatresao mrežu za konačnih 2:0.

Helas je ovo pobedom pobegao iz zone ispadanja i nalazi se na 16. poziciji sa 14 bodova, dok Kalajri zauzima 18. mesto sa 13.