Enzola pogađao i asistirao za pobedu Specije protiv Intera

10.03.2023 22:43
Enzola pogađao i asistirao za pobedu Specije protiv Intera Tanjug/Tano Pecoraro./LaPresse via AP

U dramatičnom finišu, Specija je šokirala Inter i slavila rezultatom 2:1 (0:0). Najbolji strelac domaćih Mbala Enzola postigao je 12 od 23 pogotka svog tima ove sezone. U 87. minutu realizovao je penal za konačnih 2:1.

Neki minut ranije Inter je izjednačio na 1:1 takođe iz jedanesterca koji je precizno izveo Romelu Lukaku. Bio je to druga dosuđena najstroža kazna za "nerazure" na utakmici.

U 11. minutu defanzivac domaćih Matija Kaldara skrivio je penal. Klizećim startom pokupio je Danila Dambrozija, a VAR proverom utvrđeno je da je start bio za najstrožu kaznu. Penal je izveo Lautaro Martinez, udarac sa 11 metara najboljeg strelca Intera "pročitao" je golman domaćina Bartolmej Dragovski.

Lautaro Martinez se bar pet puta našao u šansi tokom meča, a čuvar mreže Specije svaki njegov pokušaj odbranio.

Kazna za promašaje stigla je goste u 55. minutu. Danijel Maldini, sin legende Milana Paola Maldinija, udarcem po zemlji ciljao je donji levi ugao za 1:0. Prethodno je veliki posao odradio Mbala Enzola, sačuvao je loptu između dva protivnička igrača, potom idelnao uposlio Maldinija koji je bio precizan.