09.12.2023 17:09
Lacio dugo vodio, pa "pristao" na remi sa Veronom: Domaćin izdržao duel s igračem manje Tanjug/(Paola Garbuio/LaPresse via AP)

U teoriji Verona je trebalo da bude rival protiv kog Lacio može do sedme pobede u fudbalskom šampionatu Italije, ali na kraju je osmoplasirani tim morao da se zadovolji remijem sa rivalom iz donje polovine tabele Serije A - 1:1 (0:1).

Iako su Rimljani dobili prvo poluvreme i sačuvali vođstvo tokom dobrog dela nastavka, odnosno imali dovoljno vremena da iskoriste crveni karton za rivala.

Gosti su poveli preko Matee Zakarija, na asistenciju Felipea Andersona već u 23. minutu, da bi Verona do svog četvrtog vezanog remija stigla mnogo kasnije (70).

Ekipi sa stadiona "Mark Antoni Benegdoti" bod je doneo Tomas Anri, uz pomoć Tomaša Suslova, a rezultat nije promenio ni drugi žuti karton za Ondreja Dudu (77).

Srpski reprezentativac Darko Lazović (Verona) na terenu je bio od starta drugog poluvremena i ostao je na terenu do kraja meča, dok je Adam Marušić (Lacio) zamenjen zbog povrede.

U sledećem meču Verona će gostovati Fiorentini, dok Lacio igra prvo utakmicu Lige šampiona protiv Atletiko Madrida, pa onda im sledi duel protiv Intera.