(VIDEO) Serija A: Leće se ni posle 16 godina nije radovao protiv Bolonje, poraz izbegnut sa penala u 90+10. minutu

03.12.2023 14:31
Tijago Mota, trener Bolonje Tanjug/Giovanni Evangelista/LaPresse via AP
Tijago Mota, trener Bolonje

Ni posle 16 godina Leće nije uspeo da pobedi Bolonju na svom terenu. Davno je bila 2007. godina kada su se igrači Lećea radovali trijumfu, a danas su na matineu golom iz penala u desetom minutu nadoknade izbegli su poraz od Bolonje 1:1 (0:0) u 14. kolu Serije A.

Leće je bio aktivniji rival u prvom delu, međutim, sem prilike Gonzalesa posle pola sata igre, kada je šutirao tik pored stative, nijedna nije bila opasna po gol Skorupskog. Pokušaji Krstovića i Bande bile su lak plen za čuvara mreže Bolonje.

Gosti su bili agilniji u nastavku, Haralampos Likojanis je u 68. minutu postigao lep pogodak iz slobodnog udarca, a zatim je Ferguson promašio kololasnu priliku da drugim pogotkom reši meč.

Ipak, odbrana Bolonje poklekla je u desetom minutu nadoknade kada je dosuđen penal zbog faula Kalifiorija nad golmanom Falkonea koji je došao na prekid. Roberto Pikoli je bio uspešan sa penala, pa je bod ostao u Lećeu.