02.12.2023 22:46
Blistava partija Jovića na "San Siru": Srpski napadač i strelac i asistent protiv Frozinonea Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Fudbaleri Milana pobedili su Frozinone 3:1 (1:0) u 14. kolu italijanskog prvenstva na "San Siru", a jedan od strelaca "rosonera" bio je i Luka Jović.

Srpski fudbaler odigrao je odličnu utakmicu. Na terenu je ostao gotovo do poslednjeg zvižduka. Našao se u ulozi asistenta kod pogotka Tomorija, a u finišu poluvremena upisao se i u listu strelaca kada je doveo Milan u vođstvo.

U nastavku susreta "rosoneri" podigli su tempo, stvorili solidan broj šansi, iako je Frozinone imao periode dobre igre. Ali je na kraju presudilo iskustvo domaćina. Pulišić je početkom poluvremena povisio rezultat na 2:0, Tomori je u 74. minuti postigao treći gol za Milan, a počasni pogodak za goste upisao je Breskijani u 82. minutu - 3:1.

Milan se tako učvrstio na trećoj poziciji tabele sa 29 bodova, gde ima četiri manje od lidera Juventusa, odnosno tri od drugoplasiranog Intera, koji ima i utakmicu manje.